FAQ - Najczęstsze pytania

Na czym polegają stada?
Stada to gry typu RP (Role Play). Polegają one na pisaniu opowiadań, które powoli popychają historię do przodu. Każdy gracz ma swoją postać (w tym wypadku kota), zazwyczaj o nadnaturalnych zdolnościach, którą rozwija. Służy to rozrywce, rozwijaniu wyobraźni i zawieraniu nowych znajomości.
U nas są trzy stada, który poza jednym blogiem łączą powiązania między postaciami, ten sam świat i linia fabularna.

Chwilka... Przecież rysie to samotniki!
Prawda, ale przypominam iż jest to świat odrobinę nagięty, by dać upust wyobraźni!

W takim razie czemu są ograniczenia?
Po to, by ktoś nie wyjechał z postacią, która jest nie wiadomo kim i nie wiadomo co robi. Przecież nie powinno być sytuacji, w której pojawia się kot mordujący wszystkich, co nie?

Już dobrze... Ale co to znaczy OC i OP?
OC (z ang. Original Character) to inaczej postać wykreowana przez gracza. OP (z ang. Overpowered), czyli lepsze od innych. Nie muszę chyba dalej tłumaczyć. :)

A co gdybym wysłał/a formularz z postacią OP, albo poprowadziła w ciągu gry tę postać?
Formularz nie zostanie przyjęty i odesłany z powrotem z prośbą o poprawę. W przypadku złego prowadzenia postaci... Upomnienie, a jeżeli sytuacja się powtórzy wyrzucenie postaci.

Czym się różni przywódca Stada Sawanny od przywódcy Stada Lasu?
Po pierwsze - przywódca Stada Sawanny wstawia opowiadania członków Stada Sawanny (w wyjątkowych sytuacjach jak nieobecność admina role przejmuje wybrany admin). Po drugie - przywódca Stada Sawanny de facto stworzył tego bloga, ale to jedna z niewielu różnic.

Jakie uprawnienia ma beta i jak nią zostać?
Betą zostaje osoba, która wykaże się szczególnym talentem pisarskim, chęcią i uczciwością. Osoba taka może sama wstawiać swoje opowiadania bez korekty przywódców (jedna Beta na stado).

Czy jeśli będę partnerem przywódcy dostanę jakieś szczególne uprawnienia?
Od razu powiem - nie zostaniesz administratorem, aczkolwiek będziesz mógł/a wstawiać opowiadania bez korekty przywódcy (stajesz się tzw. drugą Betą). Uprzedzam pytanie - nie dostaniesz pełnego dostępu do bloga, gdyż i tak już są trzej administratorzy.

A z partnerami Bet jak to jest?
Partner Bety nie zostaje Betą, jedyne co otrzymuje to status na stronie członków.

Brakuje tu jakiegoś ważnego pytania? Najpierw przejrzyj Regulamin, Formularz do dołączenia, Rasy, Informacje o stadach itp. itd. Może tam znajdziesz odpowiedź?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz